Výtvarný

Výtvarný
Zobrazit navigaci

Výtvarný obor

Otevření výtvarného oboru Základní umělecké školy ve Strakonicích spadá do roku 1961, kdy prvních 37 žáků vedl akademický malíř Jiří Rejžek. Velkým a dlouhotrvajícím problémem byl nevhodný prostor. Zpočátku obor sídlil v Bílé růži a bývalé Markově továrně či v kulturním domě. Teprve od roku 1973 konečně zakotvil na delší dobu v budově bývalé hospodářské školy v ulici Svatopluka Čecha. Od roku 2003 se stejně jako ostatní obory školy nastálo usadil v budově ZUŠ v ulici Kochana z Prachové 263.

Výtvarný obor má již tradičně dominantní postavení v soutěžích celostátních i mezinárodních. Jako vítězové soutěží byli mnohokrát pozvání do zahraničí, zúčastňují se zahraničních projektů. Jejich práce, zdobí areál strakonické nemocnice, prostory radnice, krajského úřadu a dalších institucí. Za dobu své existence tvořili žáci se svými učiteli například v Holandsku, Francii, Rakousku, na Krétě, v Německu.

Děti se seznámí s kresbou, malbou, grafikou, keramikou, budou pracovat s různými materiály.

Při výuce budou vedeni k tvořivosti, rozvíjení fantasie a citlivému vnímání světa. Na poznávacích zájezdech rozšíří svůj rozhled a budou vedeni k pozitivnímu vztahu k výtvarnému umění.

Získají rozvoj přirozených předpokladů a schopností pod dohledem zkušených a kvalifikovaných pedagogů, smysluplné naplnění volného času, celkové obohacení osobnosti, prezentace na veřejnosti, účast v soutěžích nebo na kulturních akcích, zájezdy za poznáním a samozřejmě i noví kamarádi.

Výtvarný obor je na škole vybaven 2 tiskařskými lisy na grafiku, PC s grafickým programem, modelovnou s keramickou pecí, hrnčířským kruhem, má vlastní knihovnu, video, digitální fotoaparát, videokameru.

8. 9. 2021

Načítání čipů pro nové žáky

Termíny načítání čipů pro nové žáky

Zjistit více
26. 8. 2021

Informace k začátku školního roku 2021/2022

Informace pro rodiče a žáky

Zjistit více
22. 7. 2021

PŘIHLÁŠKA PRO NOVÉ ŽÁKY

Zájemci o studium na ZUŠ Strakonice mohou vyplnit přihlášku a následně budou kontaktováni ohledně dodatečných talentových zkoušek

Zjistit více