Pěvecký sbor Fere Angeli

Pěvecký sbor Fere Angeli

Fere Angeli, neboli téměř andělé, působí na škole od roku 2002. Koncertní sbor navštěvuje téměř 60 dětí ve věku od deseti do patnácti let, v přípravném sboru je 20 zpěváčků z 2. až 4. tříd základních škol. Všechny děti hrají v ZUŠ Strakonice na nějaký hudební nástroj.

Sbor se podílí na pořádání tradičního Vánočního koncertu a Jarního rozezpívání ve Strakonicích, účastní se soutěží a festivalů (Celostátní přehlídka pěveckých sborů, Porta Musicae, Musicfestival Neerpelt, festival Alta Pusteria v Itálii, Zahrada písní Praha atd.).

V repertoáru má především vícehlasé úpravy lidových písní a hudbu 20. století. Ke zkouškám se děti scházejí jednou týdně v pátek odpoledne a dvakrát za rok vyjíždějí na víkendové soustředění.

Hlavním cílem je vytvořit ve sboru prima partu, která bude zpívat pro radost sobě i posluchačům.